O nas

Chociaż jesteśmy nowym Stowarzyszeniem, posiadamy doświadczenie w organizacji akcji charytatywnych i organizacji różnego rodzaju akcji społecznych. Przez wiele lat jako osoby prywatne inicjowaliśmy i angażowaliśmy się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, które miały na celu pomoc osobom potrzebującym, szczególnie dzieciom.

Doskonale rozumiemy potrzeby i problemy, z jakimi borykają się osoby ciężko dotknięte przez los. Sami doświadczyliśmy w swoim życiu momentów, w których musieliśmy liczyć na pomoc osób z zewnątrz. Wiemy, jak w trudnych chwilach cenne potrafią być wsparcie materialne, a także przychylne słowo, dobra rada oraz zwykły uśmiech.

Do momentu utworzenia Stowarzyszenia Jaworzyńska Pozytywka organizowaliśmy wspólnie z wieloma instytucjami rożnego rodzaju akcje charytatywne. Największą z nich była lokalna akcja „Dzieci dzieciom”, czyli zbiórka darów dla chorych dzieci przebywających w Instytucie Centrum Matki Polki w Łodzi oraz Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu. Akcja trwała kilka lat, a zebrane we współpracy ze Szkołą Podstawową im. M. Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej dary trafiły nawet do polskich dzieci na Ukrainie. W nasza akcję angażowały się chętnie różnego rodzaju instytucje, osoby prywatne i firmy. Możemy liczyć na współpracę z Fundacją Pomoc dla Weterana, Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Jaworzynie Śląskiej, Inicjatywą Społeczną Ogromna Pomoc, Stowarzyszeniem KBŻWPO „Czerwone Berety” z Łodzi, Gminą Jaworzyna Śląska, instytucjami publicznej służby zdrowia.

Relacja TT Sudety z akcji „Dzieci dzieciom” '2018

Podjęliśmy decyzję o utworzeniu Stowarzyszenia, aby łatwiej nam było realizować nasze cele i wykorzystać zdobyte do tej pory doświadczenie. Mamy nadzieję, że nasze działania spotkają się z akceptacją i będziemy w stanie pomóc szerokiej grupie potrzebujących. Jesteśmy organizacją non-profit i wszystkie zebrane środki rzeczowe i finansowe przeznaczamy na rzecz osób będących w trudnej sytuacji. Aby działać efektywniej, potrzebujemy środków, które chcemy pozyskać, między innymi poprzez organizację imprez rodzinnych, kwest, zbiórek darów. Dlatego liczymy na Państwa przychylność i otwarte serca.

W zamian za okazane wsparcie możemy zaoferować umieszczenie nazwy Państwa firmy bądź instytucji w materiałach prasowych i informacyjnych, związanych z naszą działalnością, wpisie na stronie internetowej. Jesteśmy otwarci także na zaproponowane przez Państwa sposoby promocji.

Na naszej stronie internetowej będziemy publikować informacje dotyczące aktualnej działalności. Zachęcamy do kontaktu nie tylko osoby, które chciałyby przekazać środki rzeczowe bądź finansowe i wesprzeć naszą działalność, ale przede wszystkim osoby potrzebujące pomocy.

Regulamin Stowarzyszenia Jaworzyńska Pozytywka