Nasi podopieczni

Amelka

Amelka mieszka w Jaworzynie Śląskiej. Ma 5 lat. Choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną, rdzeniowy zanik mięśni typu SMA obejmujący głównie kończyny dolne (SMALED1). Stałe zwichnięcie stawów biodrowych oraz problemy z kręgosłupem wymagają stałej rehabilitacji. Amelka jest bardzo radosną i dzielną dziewczynką.

Jagoda

Jagódka ma 6 lat i mieszka w Pasiecznej. Choruje na padaczkę i obustronne niedowidzenie o charakterze korowym. Jej rozwój psychoruchowy jest znacznie opóźniony. Nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Wymaga ciągłej opieki i rehabilitacji.

Zuzia

Zuzia ma 11 lat. Jest mieszkanką Jaworzyny Śląskiej. Choruje na obustronny zanik wzroku, zespół padaczkowy i towarzyszące schorzenia neurologiczne. W przyszłości chciałaby zostać ratownikiem medycznym, żeby pomagać innym w potrzebie. Kocha również wszystkie zwierzątka, a nade wszystko uwielbia być księżniczką.

Zuzia

Sebastian

Sebastian jest dziesięciolatkiem z Jaworzyny Śląskiej, pogodnym i chętnym do pomocy innym. Choruje na wrodzone wodonercze lewostronne, nadciśnienie tętnicze, astmę i alergię. Uwielbia rysować komiksy, próbuje sam tworzyć filmy i jest fanem hip-hop’u. Sebastian uwielbia służby mundurowe, zwłaszcza straż pożarną i wojsko. Jego ulubioną formacją są słynne Czerwone Berety.


Nikodem

Nikodem właśnie skończył 2 lata i mieszka w Jaworzynie Śląskiej. Ma wrodzoną wadę serca polegającą na skorygowanym przełożeniu wielkich naczyń, zastawkowym zwężeniu tętnicy płucnej i ubytku przegrody międzyprzedsionkowej typu II.


Szymon

Szymon ma roczek, pochodzi z gminy Jaworzyna Śląska, a mieszka obecnie w Świdnicy. Choruje na wrodzoną wadę serca CCH (criss-cross heart), jego serduszko ma ubytek w przegrodzie międzykomorowej i zwężenia gałęzi i kolaterali aortanlo-płucnej.


Weronika

Weronika ma 25 lat. Jest wspaniałą, piękną, mądrą, uroczą, miłą, wesołą, dobrą, empatyczną, lubianą dziewczyną. Kocha zwierzęta – jest technikiem weterynarii w gabinecie weterynaryjnym w Świdnicy. Uwielbia muzykę, książki, ludzi, taniec. Pragnie chodzić, by wrócić do zawodu, spełnić plany, założyć rodzinę i żyć szczęśliwie pełnią życia. Miała ona niedawno bardzo poważny wypadek samochodowy, w wyniku którego dotknął ją paraliż kończyn dolnych – od pasa w dół – uszkodzone jest 2/3 rdzenia kręgowego. Pomożemy Weronice stanąć na nogi!


Agatka

Agatka ma 3 latka. Pochodzi z Jaworzyny Śląskiej. Urodziła się z wrodzoną wadą serca, występująca pod nazwą skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych. Jest to rzadka wada, która prowadzi do niewydolności serduszka.
Agatka jest cudownym, radosnym i pełnym życia dzieckiem, nieświadomym swojej choroby. Rehabilitowana jest od 3 miesiąca życia, co wspiera prawidłowy rozwój oraz „przyzwyczaja” serduszko do wysiłku.